Jazda eleganckim samochodem na ślub to przede wszystkim prestige. Nie oszukujmy się każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Oczekujemy, że wszyscy będą pod wrażeniem naszego ślubu, a samochód to pierwsza rzecz, na jaką się zwraca uwagę. Nie można wyobrazić sobie sytuacji, gdy planujemy ślub z wielkim rozmachem, a do kościoła podjeżdżamy starym dymiącym samochodem klasy „B”. W takim momencie nasze wszystkie starania i zabiegi, aby nasze wesele było idealne poszły by na marne. Każdy ze zgromadzonych gości, miałby w pamięci przede wszystkim tą „wpadkę”. Oczywiście patrząc z drugiej perspektywy, większość z nas szuka oszczędności. Można zatem poprosić znajomych o udostępnienie pojazdu. Jednak i w takim wypadku pamiętajmy, że to wyjątkowy dzień i trzeba zachować pewien poziom.

 

samochód weselny

 

Gdzie zatem leży granica przyzwoitości?

Jaki pojazd wybrać, aby nie usłyszeć drwin i śmiechu wśród zgromadzonych ludzi? Ciężko określi dokładnie, nikt nie wytypuje marki pojazdu, czy rocznika, którym nie wypada podjechać na uroczystość. Ważne, aby pojazd nie prezentował się gorzej, niż przeciętne spotykane na ulicy pojazdy. Dobrze przystrojony i zadbany, nawet średniej klasy samochód nadaje się do wypożyczenia. Jednak nie do zaakceptowania są już auta starsze, na których widać początki rdzy, czy samochody zwyczajnie zniszczone, z wgnieceniem, czy porysowanym lakierem. Ceny wynajmu nie są aż tak drogie, aby oszczędzając narażać się na wstyd.

Luksusowe auta czy zabytkowe?

Jakie auto będzie najlepszym wyborem? Zabytkowe czy może luksusowe? Wszystko zależy od własnych upodobań i predyspozycji. Jeśli planujemy wesele w stylu retro, bądź zależy nam na wyjątkowej sesji zdjęciowej, w której udział weźmie także nasz pojazd, wybierzmy auto zabytkowe. Na zdjęciach wyglądają one wyjątkowo i dodają elegancji. Stare zabytkowe samochody zawsze wzbudzają zainteresowanie, jednak mają dwie wady. Wypożyczenie ich jest drogie, a po drugie nie są one wygodne. Często brakuje miejsca nawet dla świadków. Auto luksusowe to natomiast komfort i relaks podczas podróży. Po stresującej uroczystości w kościele, dobrze jest odprężyć się w takim pojeździe. Włączyć klimatyzacje i odetchnąć, podążając w spokoju na przyjęcie weselne.

Sportowe i bryczki

To już wybór szalony, dla miłośników. W pierwszym przypadku, zdecydowanie mamy za mało miejsca, komfort jazdy jest również marny, jednak mamy pewność, że nasz pojazd wzbudzi zainteresowanie wszystkich osób. Już sam dźwięk silnika powoduje ciarki, nie wspominając o wyglądzie. Jest jeszcze ostatnia forma transportu ślubnego, czyli bryczka. Niestety forma ta, bynajmniej w miastach już jest tylko wspomnieniem, jednak w mniejszych miasteczkach, czy na wsi, tradycja nadal pozostaje czasami utrzymana.

Bez znaczenia jaki wybór podejmiecie warto dobrze zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czego oczekujecie i na czym wam najbardziej zależy. Nie ma pojazdów wszechstronnych, każdy ma swoje plusy i minusy, wybór nie będzie na pewno łatwy.